Нора (Вајмар): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Форматна исправка, replaced: ) е општина → ) — општина)
}}
 
'''Нора''' ({{lang-de|Nohra}}) е општина во округот [[Вајмар (округ)|Вајмар]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. На 1 декември 2007 поранешната општина [[Уцберг]] била припоена кон Нора.
 
== Наводи ==
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Вајмар (округ)]]
 
{{Градови во Вајмар (округ)}}
{{ВајмарерЛанд-никулец}}
 
[[Категорија:Вајмар (округ)]]

Прегледник