Шуто Оризари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Земјотресот во Скопје од 1963 година: Поглед кон населбата Шуто Оризари, подарок од САД, 1964
Шуто Оризари во рамките на Општина Шуто Оризари

Шуто Оризари или Шутка — населба во северниот дел на Скопје и седиште на истоимената општина. Населена е главно со Роми.