Јане Сандански (населба)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јане Санданскископска населба, која се наоѓа во Општина Аеродром.

Цркви

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Стартува изградбата на новата црква во скопски Аеродром“. Курир. Посетено на 2014-06-08. На |first= му недостасува |last= (help)CS1-одржување: бројчени имиња: список на автори (link)
  2. Осветување на црквичката „Св. Никола“ во н. Јане Сандански[мртва врска]