Тасино Чешмиче

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тасино Чешмиче — населба во Скопје која се граничи со населбата Црниче од Општина Кисела Вода и Водно и Центар од Општина Центар и која се наоѓа меѓу нив.

Институции[уреди | уреди извор]

  • Хотел „Тасино Чесмиче“
  • ЈЗУ „Центар за рехабилитација на слух, говор и глас“

Наводи[уреди | уреди извор]