Разлика помеѓу преработките на „Светска турнеја UCI 2011“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
|{{flagicon|Шпанија}} [[Волта а Каталуња 2011|Волта а Каталуња]]
|21 Мар - 27 Мар
| {{flagathlete|[[АлбертоМишел КонтадорСкарпони]]|ШПАИТА}} <br/>(100 бод)
| {{flagathlete|[[МишелДаниел СкарпониМартин (велосипедист)|Даниел Мартин]]|ИТАИРС}} <br/>(80 бод)
| {{flagathlete|[[ДаниелКрис Мартин (велосипедист)|Даниел МартинХорнер]]|ИРССАД}} <br/>(70 бод)
|60, 50, 40, 30, 20, 10, 4
|6, 4, 2, 1, 1
|6, 4, 2, 1, 1
|-
|{{flagicon|Италија}} [[Џиро д'Италиад‘Италиа 2011|Џиро д'Италиад‘Италиа]]
|7 Мај - 29 Мај
|{{flagathlete|[[АлбертоМишел КонтадорСкарпони]]|ШПАИТА}} <br/>(170 бод)
|{{flagathlete|[[МишелВинченцо СкарпониНибали]]|ИТА}} <br/>(130 бод)
|{{flagathlete|[[ВинченцоЏон НибалиГадре]]|ИТАФРА}} <br/>(100 бод)
|90, 80, 70, 60, 52, 44, 38, 32, 26, 22, 18, 14, 10, 8, 6, 4, 2
|16, 8, 4, 2, 1

Прегледник