Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Теодосиј III''' ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Θεοδόσιος Γ), бил цар на [[Византија]] од мај [[715]] година до 25 март [[717]] година.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
941.847

уредувања

Прегледник