Разлика помеѓу преработките на „Дорнбург-Камбург (општинска заедница)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —)
'''Дорнбург-Камбург''' ({{lang-de|Dornburg-Camburg}}) е [[општинска заедница]] во округот [[Зале-Холцланд]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во Дорнбург-Камбург.
 
Општинската заедница Дорнбург-Камбург се состои од следниве општини:
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Општински заедници во Тирингија]]

Прегледник