Прејди на содржината

Хајних-Вератал (општинска заедница)

Координати: 51°04′59″N 10°19′59″E / 51.083° СГШ; 10.333° ИГД / 51.083; 10.333
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мила (германски: Hainich-Werratal) — општинска заедница во округот Вартбург, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Берка фор дем Хајних.

Општинската заедница Мила се состои од следниве општини:

 1. Берка фор дем Хајних
 2. Бишофрода
 3. Кројцбург
 4. Ебенсхаузен
 5. Франкенрода
 6. Халунген
 7. Ифта
 8. Краутхаузен
 9. Лаутербах
 10. Мила
 11. Наца

51°04′59″N 10°19′59″E / 51.083° СГШ; 10.333° ИГД / 51.083; 10.333