Фанер Хее

Координати: 51°04′01″N 10°51′00″E / 51.067° СГШ; 10.850° ИГД / 51.067; 10.850
Од Википедија — слободната енциклопедија
Административна заедница на Fahner Höhe во GTH

Фанер Хее (германски: Fahner Höhe) — општинска заедница во округот Гота, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Тона.

Општинската заедница Фанер Хее се состои од следниве општини:

  1. Дахвиг
  2. Делштет
  3. Гирштет
  4. Гросфанер
  5. Тона

51°04′01″N 10°51′00″E / 51.067° СГШ; 10.850° ИГД / 51.067; 10.850