Несеауе

Координати: 50°58′59″N 10°46′59″E / 50.983° СГШ; 10.783° ИГД / 50.983; 10.783
Од Википедија — слободната енциклопедија

Несеауе (германски: Nesseaue е општинска заедница во округот Гота, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Фримар.

Општинската заедница Несеауе се состои од следниве општини:

  1. Бинштет
  2. Ешенберген
  3. Фримар
  4. Молшлебен
  5. Нотлебен
  6. Пфердингслебен
  7. Трехтелборн
  8. Титлебен
  9. Цимернзупра

50°58′59″N 10°46′59″E / 50.983° СГШ; 10.783° ИГД / 50.983; 10.783