Хое Рен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хое Рен (германски: Hohe Rhön) е општинска заедница во округот Шмалкалден-Мајнинген, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Калтензундхајм.

Општинската заедница Хое Рен се состои од следниве општини:

  1. Ашенхаузен
  2. Биркс
  3. Ербенхаузен
  4. Франкенхајм
  5. Калтензундхајм
  6. Калтенвестхајм
  7. Мелперс
  8. Оберкац
  9. Обервајд
  10. Унтервајд

Координати: 50°37′01″ СГШ; 10°10′01″ ИГД / 50.617° СГШ; 10.167° ИГД / 50.617; 10.167