Хое Рен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Структура на заедницата во рамките на административната заедница

Хое Рен (германски: Hohe Rhön) — општинска заедница во округот Шмалкалден-Мајнинген, во сојузната покраина Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Калтенордхајм.

Општинската заедница Хое Рен се состои од следниве општини:

  1. Биркс
  2. Ербенхаузен
  3. Франкенхајм
  4. Калтенордхајм
  5. Обервајд

Координати: 50°37′01″ N; 10°10′01″ E / 50.617° СГШ; 10.167° ИГД / 50.617; 10.167