Разлика помеѓу преработките на „31 октомври“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански)
 
{{Октомври {{CURRENTYEAR}}}}
'''31 октомври''' — 304-иот ден во годината според [[ГригоријанскиГрегоријански календар|григоријанскиотгрегоријанскиот календар]]
(305-и во [[престапна година]]). Остануваат 61 денови до крајот на годината.
 

Прегледник