Разлика помеѓу преработките на „Гавран (соѕвездие)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|meteorshowers=[[Корвиди (метеорски дожд)|Корвиди]] (26 јуни)
|bordering=[[Девица (соѕвездие)|Девица]]<br />[[Пехар (соѕвездие)|Пехар]]<br />[[Водна Змија (соѕвездие)|Водна Змија]]
|latmax=[[60-ти. северен напоредник|60]]
|latmin=[[Јуженјужен пол|90]]
|month= мај
|notes=}}

Прегледник