Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 164 бајти ,  пред 10 месеци
с
<center>
<gallery mode=packed heights=160px>
File:Кутлеш (Вергина) 0301.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Ајга (Кутлеш) 02.jpg|Остатоците од храмот на Евклеја во Ајга
File:Кутлеш (Вергина) 01.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Гробница на Филип Македонски во Кутлеш.jpg|Гробницата на [[Филип II Македонски]]
File:Ајга (Кутлеш) 02.jpg|Остатоците од храмот на Евклеја во Ајга
File:Гробница на Филип Македонски во Кутлеш.jpg|Гробницата на [[Филип II Македонски]]
</gallery>
</center>
<center>
<gallery mode=packed heights=180px>
Податотека:Phillip Museum.jpg|Ковчегот со 16-зрачното сонце пронајден во гробницата во Кутлеш
Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|Симболот на [[античка Македонија]] на штит
Податотека:Philip II larnax vergina greece.jpg|Ковчеже и погребна круна на Филип II
</gallery>
</center>

Прегледник