Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=120px160px>
File:Кутлеш (Вергина) 02.jpg|Поглед на селото Кутлеш
File:Кутлеш (Вергина) 03.jpg|Поглед на селото Кутлеш
=== Обележја ===
<center>
<gallery mode=packed heights=120px160px>
Податотека:Phillip Museum.jpg|Ковчегот со 16-зрачното сонце пронајден во гробницата во Кутлеш
Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|Симболот на [[античка Македонија]] на штит

Прегледник