Митлерес Несетал

Координати: 51°00′00″N 10°39′00″E / 51.000° СГШ; 10.650° ИГД / 51.000; 10.650
Од Википедија — слободната енциклопедија

Митлерес Несетал (германски: Mittleres Nessetal) — општинска заедница во округот Гота, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Голдбах.

Општинската заедница Митлерес Несетал се состои од следниве општини:

 1. Балштет (Гота)
 2. Брихајм
 3. Буфлебен
 4. Фридрихсверт
 5. Голдбах
 6. Хајна
 7. Хохајм
 8. Ремштет
 9. Зонеборн
 10. Вангенхајм
 11. Варца
 12. Вестхаузен

51°00′00″N 10°39′00″E / 51.000° СГШ; 10.650° ИГД / 51.000; 10.650