Варца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Варца
Црква во Варца
Црква во Варца
Варца is located in Германија
Варца
Управа
Земја Германија
Покраина Тирингија
Округ Гота
Општ. заед. Митлерес Несетал
Градоначалник Мартина Каспар
Основни податоци
Површина 6,49 км2
Надм. височина 278 м
Население 754  (31 декември 2006)
 - Густина 116 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. GTH
Пошт. бр. 99869
Повик. бр. 036255
Портал www.warza.de
Местоположба на Варца во рамките на округот Гота
Карта
Координати 50°59′49″N 10°41′20″E / 50.99694° СГШ; 10.68889° ИГД / 50.99694; 10.68889Координати: 50°59′49″N 10°41′20″E / 50.99694° СГШ; 10.68889° ИГД / 50.99694; 10.68889

Варца (германски: Warza) — општина во округот Гота, во Тирингија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]