Грамцов (амт)

Координати: 53°16′01″N 13°57′00″E / 53.267° СГШ; 13.950° ИГД / 53.267; 13.950
Од Википедија — слободната енциклопедија

Грамцов (германски: Gramzow) — општинска заедница во округот Укермарк, во Бранденбург, Германија. Нејзиното седиште е во Грамцов.

Општинската заедница Грамцов се состои од следниве општини:

  1. Грамцов
  2. Гринов
  3. Оберукерзе
  4. Рандовтал
  5. Укерфелде
  6. Цихов

53°16′01″N 13°57′00″E / 53.267° СГШ; 13.950° ИГД / 53.267; 13.950