Одра-Велзе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Административна зграда во Одра-Велзе

Одра-Велзе (германски: Oder-Welse) — општинска заедница во округот Укермарк, во Бранденбург, Германија. Нејзиното седиште е во Пинов.

Општинската заедница Одра-Велзе се состои од следниве општини:

  1. Беркхолц-Мајенбург
  2. Марк Ландин
  3. Пасов
  4. Пинов
  5. Шенеберг

Координати: 53°07′01″ N; 13°43′59″ E / 53.117° СГШ; 13.733° ИГД / 53.117; 13.733