Бизентал-Барним

Координати: 52°46′01″N 13°43′59″E / 52.767° СГШ; 13.733° ИГД / 52.767; 13.733
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бизентал-Барним (германски: Biesenthal-Barnim) — општинска заедница во округот Барним, во Бранденбург, Германија. Нејзиното седиште е во градот Бизентал.

Општинската заедница Бизентал-Барним се состои од следниве општини:

  1. Бизентал
  2. Брајдин
  3. Маринвердер
  4. Мелхов
  5. Ридниц
  6. Зидовер Флис

52°46′01″N 13°43′59″E / 52.767° СГШ; 13.733° ИГД / 52.767; 13.733