Путлиц-Берге

Координати: 53°13′01″N 11°54′00″E / 53.217° СГШ; 11.900° ИГД / 53.217; 11.900
Од Википедија — слободната енциклопедија

Путлиц-Берге (германски: Putlitz-Berge) — општинска заедница во округот Пригниц, во Бранденбург, Германија. Нејзиното седиште е во Путлиц.

Општинската заедница Путлиц-Берге се состои од следниве општини:

  1. Берге
  2. Гилиц-Рец
  3. Пиров
  4. Путлиц
  5. Триглиц

53°13′01″N 11°54′00″E / 53.217° СГШ; 11.900° ИГД / 53.217; 11.900