Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Личности
Ознака: Изворно уредување 2017
(Личности)
File:Градинка во Кисела Вода 3.jpg|Градинка во Кисела Вода
</gallery>
 
== Личности ==
 
* [[Љубомир Акимовски]] (1961–2001) — [[Список на загинати бранители во воениот конфликт во Македонија, 2001|македонски бранител]]
* [[Драганчо Илиевски]] (1969–2001) — [[Список на загинати бранители во воениот конфликт во Македонија, 2001|македонски бранител]]
* [[Игор Костески]] (1975–2001) — [[Список на загинати бранители во воениот конфликт во Македонија, 2001|македонски бранител]]
 
== Поврзано==
* [[Општина Кисела Вода]]

Прегледник