Разлика помеѓу преработките на „22 јануари“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Бришење на шаблон: Без извори
с (Бот Додава: xal:Туула сарин 22)
с (Бот: Бришење на шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Јануари {{CURRENTYEAR}}}}
'''22 јануари''' е 22-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]. Остануваат 343 денови до крајот на годината (344 во [[престапна година|престапна]]).
941.847

уредувања

Прегледник