Дмитриј Комбаров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дмитриj Комбаров
Dmitry Kombarov IMG 2948.jpg
Лични податоци
Полно име Дмитриj Владимирович Комбаров
Роден на 22 јануари 1987 (1987-01-22) (35 г.)
Роден во Москва, СССР
Висина  м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Spartak Moscow
Број 23
Младинска кариера
1993–2001 ФК Спартак Москва
2001–2006 ФК Динамо Москва
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2010 ФК Динамо Москва 132 (12)
2010– ФК Спартак Москва 55 (6)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 23 јули 2012.
† Учества (Голови).

Дмитриj Комбаров (руски: Дмитрий Владимирович Комбаров, роден на 22 јануари 1987 во Москва) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Комбаров својата професионална кариера ја започнал во 2006 година како играч на ФК Динамо Москва. Во сезоната 2010 потпишал за ФК Спарта Москва.