Кирил Комбаров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кирил Комбаров
Kirill Kombarov 6748.jpg
Лични податоци
Полно име Кирил Владимирович Комбаров
Роден на 22 јануари 1987 (1987-01-22) (33 г.)
Роден во Москва, СССР
Висина  м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Спартак Москва
Број 24
Младинска кариера
1993–2001 ФК Спартак Москва
2001–2006 ФК Динамо Москва
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2010 ФК Динамо Москва 101 (7)
2010– ФК Спартак Москва 38 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 23 јули 2012.
† Учества (Голови).

Кирил Комбаров (руски: Кирилл Владимирович Комбаров, роден на 22 јануари 1987 во Москва) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Комбаров својата професионална кариера ја започнал во 2006 година како играч на ФК Динамо Москва. Во сезоната 2010 потпишал за Спартак.