Сеиго Наразаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Сеиго Наразаки
Лични податоци
Роден на 15 април 1976.(1976-04-15)(47 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Nagoya Grampus
Број 1
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–1998 Yokohama Flügels
1999– Nagoya Grampus
Репрезентација
1998–2010 Јапонија Јапонија 77 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Сеиго Наразаки (роден 15 април 1976) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Сеиго Наразаки бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998, 2002, 2006 и 2010.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1998 2 0
1999 3 0
2000 9 0
2001 1 0
2002 10 0
2003 12 0
2004 9 0
2005 4 0
2006 0 0
2007 1 0
2008 12 0
2009 6 0
2010 8 0
Вкупно 77 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]