Шоџи Џо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шоџи Џо
Лични податоци
Роден на 17 јуни 1975(1975-06-17)(48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–1996 JEF United Ichihara
1997–2001 Yokohama F. Marinos
2000Real Valladolid
2002 Vissel Kobe
2003–2006 Yokohama FC
Репрезентација
1995–2001 Јапонија Јапонија 35 (7)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шоџи Џо (роден 17 јуни 1975) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Шоџи Џо бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 1 0
1996 3 0
1997 13 4
1998 10 1
1999 5 0
2000 2 2
2001 1 0
Вкупно 35 7

Надворешни врски[уреди | уреди извор]