Акира Нарахаши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Акира Нарахаши
Лични податоци
Роден на 26 ноември 1971(1971-11-26)(52 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1990–1996 Bellmare Hiratsuka
1997–2006 Kashima Antlers
2007 Shonan Bellmare
Репрезентација
1994–2003 Јапонија Јапонија 38 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Акира Нарахаши (роден 26 ноември 1971) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Акира Нарахаши бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 1 0
1995 9 0
1996 0 0
1997 13 0
1998 9 0
1999 0 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 2 0
2003 4 0
Вкупно 38 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]