Наоки Сома

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наоки Сома
Лични податоци
Роден на 19 јули 1971 (1971-07-19) (52 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2003 Kashima Antlers
2002Tokyo Verdy
2004–2005 Kawasaki Frontale
Репрезентација
1995–1999 Јапонија Јапонија 58 (4)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Наоки Сома (роден 19 јули 1971) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Наоки Сома бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 9 0
1996 13 2
1997 21 1
1998 10 1
1999 5 0
Вкупно 58 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]