Тошихиро Хаттори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошихиро Хаттори
Лични податоци
Роден на 23 септември 1973.(1973-09-23)(50 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2006 Júbilo Iwata
2007–2009 Tokyo Verdy
2010–2011 Gainare Tottori
2012–2013 FC Gifu
Репрезентација
1996–2003 Јапонија Јапонија 44 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тошихиро Хаттори (роден 23 септември 1973) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Тошихиро Хаттори бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998 и 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1996 1 0
1997 1 0
1998 5 0
1999 5 0
2000 12 1
2001 11 1
2002 5 0
2003 4 0
Вкупно 44 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]