Казујуки Тода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Казујуки Тода
Лични податоци
Роден на 30 декември 1977(1977-12-30)(46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2004 Shimizu S-Pulse
2003Тотенхем Хотспар
2004ADO Den Haag
2005 Tokyo Verdy
2006–2008 Sanfrecce Hiroshima
2008 JEF United Chiba
2009 Gyeongnam
2010–2011 Thespa Kusatsu
2012 FC Machida Zelvia
2013 Warriors
Репрезентација
2001–2002 Јапонија Јапонија 20 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Казујуки Тода (роден 30 декември 1977) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Казујуки Тода бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 10 0
2002 10 1
Вкупно 20 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]