Прејди на содржината

Наоки Мацуда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наоки Мацуда
Лични податоци
Роден на 14 март 1977(1977-03-14)
Роден во Јапонија
Починал на 4 август 2011(2011-08-04)(12 г.)
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2010 Yokohama F. Marinos
2011 Matsumoto Yamaga FC
Репрезентација
2000–2005 Јапонија Јапонија 40 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Наоки Мацуда (роден 14 март 1977) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Наоки Мацуда бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 14 0
2001 10 0
2002 12 0
2003 0 0
2004 3 0
2005 1 1
Вкупно 40 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]