Томоказу Мјоџин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Томоказу Мјоџин
Лични податоци
Роден на 24 јануари 1978 (1978-01-24) (44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Nagoya Grampus
Број 17
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2005 Kashiwa Reysol
2006–2015 Gamba Osaka
2016– Nagoya Grampus
Репрезентација
2000–2002 Јапонија Јапонија 26 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Томоказу Мјоџин (роден 24 јануари 1978) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Томоказу Мјоџин бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 9 2
2001 7 0
2002 10 1
Вкупно 26 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]