Рјузо Мориока

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Рјузо Мориока
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1975(1975-10-07)(48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–1995 Kashima Antlers
1995–2006 Shimizu S-Pulse
2007–2008 Kyoto Sanga FC
Репрезентација
1999–2003 Јапонија Јапонија 38 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Рјузо Мориока (роден 7 октомври 1975) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Рјузо Мориока бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 7 0
2000 14 0
2001 11 0
2002 2 0
2003 4 0
Вкупно 38 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]