Хитоши Согахата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хитоши Согахата
Лични податоци
Роден на 2 август 1979(1979-08-02)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Kashima Antlers
Број 21
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998– Kashima Antlers
Репрезентација
2001–2003 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хитоши Согахата (роден 2 август 1979) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Хитоши Согахата бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 1 0
2002 1 0
2003 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]