Шинџи Оно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шинџи Оно
Лични податоци
Роден на 27 септември 1979(1979-09-27)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Hokkaido Consadole Sapporo
Број 44
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2001 Urawa Reds
2001–2005 Фејенорд
2006–2007 Urawa Reds
2008–2009 Bochum
2010–2012 Shimizu S-Pulse
2012–2014 Western Sydney Wanderers
2015– Hokkaido Consadole Sapporo
Репрезентација
1998–2008 Јапонија Јапонија 56 (6)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шинџи Оно (роден 27 септември 1979) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Шинџи Оно бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998, 2002 и 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1998 3 0
1999 0 0
2000 12 1
2001 9 1
2002 8 1
2003 5 0
2004 7 2
2005 2 0
2006 9 1
2007 0 0
2008 1 0
Вкупно 56 6

Надворешни врски[уреди | уреди извор]