Кеисуке Цубои

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кеисуке Цубои
Keisuke Tsuboi.jpg
Лични податоци
Роден на 16 септември 1979 (1979-09-16) (43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Shonan Bellmare
Број 20
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002–2014 Urawa Reds
2015– Shonan Bellmare
Репрезентација
2003–2007 Јапонија Јапонија 40 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кеисуке Цубои (роден 16 септември 1979) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Кеисуке Цубои бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2003 11 0
2004 10 0
2005 7 0
2006 11 0
2007 1 0
Вкупно 40 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]