Масаши Огуро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масаши Огуро
Лични податоци
Роден на 4 мај 1980(1980-05-04)(43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Montedio Yamagata
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999–2005 Gamba Osaka
2001Consadole Sapporo
2006 Grenoble
2006–2008 Торино
2008–2009 Tokyo Verdy
2010 Yokohama FC
2010 FC Tokyo
2011–2013 Yokohama F. Marinos
2013 Hangzhou Greentown
2014–2015 Kyoto Sanga FC
2016– Montedio Yamagata
Репрезентација
2005–2008 Јапонија Јапонија 22 (5)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Масаши Огуро (роден 4 мај 1980) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масаши Огуро бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2005 15 5
2006 6 0
2007 0 0
2008 1 0
Вкупно 22 5

Надворешни врски[уреди | уреди извор]