Акира Каџи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Акира Каџи
Лични податоци
Роден на 13 јануари 1980(1980-01-13)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Fagiano Okayama
Број 21
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–1999 Cerezo Osaka
2000–2001 Oita Trinita
2002–2005 FC Tokyo
2006–2014 Gamba Osaka
2014 Chivas USA
2015– Fagiano Okayama
Репрезентација
2003–2008 Јапонија Јапонија 64 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Акира Каџи (роден 13 јануари 1980) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Акира Каџи бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2003 1 0
2004 20 0
2005 14 1
2006 14 0
2007 11 1
2008 4 0
Вкупно 64 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]