Јуџи Наказава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јуџи Наказава
Лични податоци
Роден на 25 февруари 1978(1978-02-25)(46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Yokohama F. Marinos
Број 22
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999–2001 Tokyo Verdy
2002– Yokohama F. Marinos
Репрезентација
1999–2010 Јапонија Јапонија 110 (17)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јуџи Наказава (роден 25 февруари 1978) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јуџи Наказава бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006 и 2010.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 1 0
2000 6 2
2001 2 0
2002 1 0
2003 4 0
2004 15 5
2005 12 1
2006 12 1
2007 13 2
2008 16 4
2009 14 2
2010 14 0
Вкупно 110 17

Надворешни врски[уреди | уреди извор]