Даики Ивамаса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Даики Ивамаса
Лични податоци
Роден на 30 јануари 1982(1982-01-30)(42 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Fagiano Okayama
Број 35
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2013 Kashima Antlers
2014 BEC Tero Sasana
2015– Fagiano Okayama
Репрезентација
2009–2011 Јапонија Јапонија 8 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Даики Ивамаса (роден 30 јануари 1982) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Даики Ивамаса бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2010.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2009 1 0
2010 3 0
2011 4 0
Вкупно 8 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]