Кишо Јано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кишо Јано
Лични податоци
Роден на 5 април 1984 (1984-04-05) (38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Nagoya Grampus
Број 19
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2005 Kashiwa Reysol
2006–2010 Albirex Niigata
2010–2011 Freiburg
2012 Albirex Niigata
2013– Nagoya Grampus
Репрезентација
2007–2010 Јапонија Јапонија 19 (2)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кишо Јано (роден 5 април 1984) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Кишо Јано бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2010.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2007 7 1
2008 5 0
2009 4 1
2010 3 0
Вкупно 19 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]