Мицуо Огасавара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мицуо Огасавара
Лични податоци
Роден на 5 април 1979(1979-04-05)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Kashima Antlers
Број 40
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998– Kashima Antlers
2006–2007Messina
Репрезентација
2002–2010 Јапонија Јапонија 53 (7)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Мицуо Огасавара (роден 5 април 1979) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Мицуо Огасавара бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002 и 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2002 8 0
2003 8 0
2004 12 2
2005 15 4
2006 10 1
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 2 0
Вкупно 53 7

Надворешни врски[уреди | уреди извор]