Прејди на содржината

Даисуке Ичикава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Даисуке Ичикава
Лични податоци
Роден на 14 мај 1980(1980-05-14)(44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Vanraure Hachinohe
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2010 Shimizu S-Pulse
2011 Ventforet Kofu
2012 Mito HollyHock
2013–2014 Fujieda MYFC
2015 FC Imabari
2016– Vanraure Hachinohe
Репрезентација
1998–2002 Јапонија Јапонија 10 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Даисуке Ичикава (роден 14 мај 1980) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Даисуке Ичикава бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1998 1 0
1999 0 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 9 0
Вкупно 10 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]