Хироаки Моришима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хироаки Моришима
Лични податоци
Роден на 30 април 1972 (1972-04-30) (50 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1991–2008 Cerezo Osaka
Репрезентација
1995–2002 Јапонија Јапонија 64 (12)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хироаки Моришима (роден 30 април 1972) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Хироаки Моришима бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998 и 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 9 0
1996 11 2
1997 14 5
1998 3 0
1999 0 0
2000 10 3
2001 9 1
2002 8 1
Вкупно 64 12

Надворешни врски[уреди | уреди извор]