Терујоши Ито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Терујоши Ито
Лични податоци
Роден на 31 август 1974.(1974-08-31)(49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Blaublitz Akita
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2010 Shimizu S-Pulse
2011–2013 Ventforet Kofu
2014–2015 AC Nagano Parceiro
2016– Blaublitz Akita
Репрезентација
1997–2001 Јапонија Јапонија 27 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Терујоши Ито (роден 31 август 1974) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Терујоши Ито бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 1 0
1998 1 0
1999 7 0
2000 7 0
2001 11 0
Вкупно 27 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]