Масајуки Окано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масајуки Окано
Лични податоци
Роден на 25 јули 1972(1972-07-25)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–2001 Urawa Reds
2001–2003 Vissel Kobe
2004–2008 Urawa Reds
2009 TSW Pegasus
2009–2013 Gainare Tottori
Репрезентација
1995–1999 Јапонија Јапонија 25 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Масајуки Окано (роден 25 јули 1972) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масајуки Окано бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 3 0
1996 11 1
1997 5 1
1998 5 0
1999 1 0
Вкупно 25 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]