Масами Ихара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масами Ихара
Лични податоци
Роден на 18 септември 1967.(1967-09-18)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1990–1999 Yokohama F. Marinos
2000 Júbilo Iwata
2001–2002 Urawa Reds
Репрезентација
1988–1999 Јапонија Јапонија 122 (5)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Масами Ихара (роден 18 септември 1967) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масами Ихара бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 5 0
1989 11 0
1990 6 0
1991 2 0
1992 11 0
1993 15 2
1994 9 1
1995 16 1
1996 13 0
1997 21 1
1998 10 0
1999 3 0
Вкупно 122 5

Надворешни врски[уреди | уреди извор]