Нобујуки Коџима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Нобујуки Коџима
Лични податоци
Роден на 17 јануари 1966(1966-01-17)(58 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1998 Bellmare Hiratsuka
1999–2001 Avispa Fukuoka
2002–2005 Thespa Kusatsu
Репрезентација
1995–1996 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Нобујуки Коџима (роден 17 јануари 1966) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Нобујуки Коџима бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 3 0
1996 1 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]