Норио Омура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Норио Омура
Лични податоци
Роден на 6 септември 1969 (1969-09-06) (53 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–2001 Yokohama F. Marinos
2002–2003 Vegalta Sendai
2004–2006 Sanfrecce Hiroshima
2006–2007 Yokohama FC
2008 Gainare Tottori
Репрезентација
1995–1998 Јапонија Јапонија 30 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Норио Омура (роден 6 септември 1969) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Норио Омура бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 4 0
1996 12 2
1997 10 2
1998 4 0
Вкупно 30 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]